Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  A- A+
  KURUMUMUZ

  KANTÎN
  Ceza İnfaz Kurumumuzda iş yurdu müdürlüğüne bağlı olarak mevcut bulunan kantinde Bakanlık genelgeleri ve iç yönetmelikte belirlenen ve hükümlülerin ihtiyaçları olan gıda maddeleri ve diğer zorunlu ihtiyaçları karşılanmaktadır. iş yurdu müdürlüğünce kantinde satılan ürünlerin cinsi, kalitesi, birim fiyatlarını gösterir listeler hazırlanarak hükümlülerin odalarına verilmektedir. Hükümlüler bu listedeki ihtiyaçlarını kantinden temin edebilirler.

  KUAFÖR
  Her hükümlünün kurum iş yurduna bağlı kuaför hizmetinden yararlanma hakkı olduğu gibi, kurum personeli ile dışardan gelecek bayan müşteriler içinde hizmet verilmektedir.

  ÇAMAŞIRHANE
  Kurumumuzda ütü, yıkama ve kurutma makinelerinin bulunduğu bir çamaşırhane bulunmaktadır. Hükümlülerin kıyafetleri, nevresimleri ile kullandığı yatak takımları ihtiyaç dahilinde yıkanmaktadır.

  YEMEKHANE VE MUTFAK
  Kurum personeli ile hükümlüler aynı yemeği yemektedir. Her öğünde en az üç tür yemek çıkartılmakta; yemek listeleri dengeli beslenmeye olanak sağlayacak şekilde ve bireylerin günlük kalori ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Personel yemekhanesinin, mutfağın ve yemek yapımının hijyen koşullarına uygun olup olmadığı Kurum Yetkilileri tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Hükümlülerin yemekleri ısıyı muhafaza eden araçlarla dağıtılmaktadır. Mutfakta gereksinimleri karşılayacak nitelikte teçhizat bulunmaktadır.

  AÇIK GÖRÜŞ ALANI
  Her hafta Çarşamba günleri, hükümlüler aileleri ile açık görüş yapabilmektedirler. Açık görüş alanlarında ziyaretçilerin su, çay ve kahve gereksinimlerinin karşılanabilmesi için kurum çay ocağı bulunmaktadır.

  AÇIK-KAPALI SPOR ALANLARI 
  Kurumumuzda bir açık spor alanı bulunmaktadır. Hükümlüler, gruplar halinde, mevsim koşulları göz önünde bulundurularak açık spor alanlarından yararlandırılmaktadır. Spor alanları futbol, voleybol, badminton ve basketbol oynamaya uygun olarak düzenlenmiştir. Öğle mesai arasında personel spor alanlarından yararlanabilmektedir.

  MESCİT
  Kurumumuzda personelin ve hükümlülerin dini vecibelerini yerine getirebilmeleri için bir mescit bulunmaktadır.

  KÜTÜPHANE
  Cezaİnfaz Kurumumuzda bulunan hükümlülerin , araştırma ve tüm yayınlardan yararlanmaları için modern bir kütüphane mevcut olup, Kurum kütüphanemizde 2000 ün üzerinde kayıtlı kitap bulunmaktadır. Ayrıca günlük gazete okumaları için imkan sağlanmaktadır.

  KREŞ
  Hükümlülerin 0-6 yaş grubu arasında olan çocuklarının günlük yaşamlarını sürdürebilmeleri, hoşça vakit geçirmeleri için kurumumuzda bir kreş bulunmaktadır.

  SİNEMA ve KONFERANS SALONU
  Vizyona giren yeni filmler, konferanslar, konserler ve tiyatro gösterileri gibi sosyal ve kültürel etkinlikler yapılmaktadır.

  KAFETERYA
  Hükümlülerin boş zamanlarını değerlendirdikleri geniş ve ferah bir ortama sahip kafeterya bulunmaktadır.


  OKUMA ve EĞİTİM SALONU
  Hükümlülere gerek kurum eğitim birimi tarafından, gerekse dışarıdan gelen eğitimciler tarafından verilen derslerin yapıldığı bir salonumuz mevcuttur.

  BİLGİSAYAR SINIFI
  Eğitim birimince belirli aralıklarda düzenlenmesi kararlaştırılan ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen öğretmen tarafından hükümlülere bilgisayar kursu verilmektedir. Bunun için tam donanıma sahip bilgisayar odamız mevcuttur.

  REVİR
  Hükümlülerin ve kurum personeline yönelik hizmet veren 8 yataklı revir bulunmaktadır.

  Adres

  Mehmetçik Mah. Halim Küçük Cad. No:1 Bozkurt / DENİZLİ

  Telefon

  0 258 831 45 52

  0 258 831 45 14

  E-Posta

  denizli.kadakcikisaretadalet.gov.tr